💣💣💣Wydarzenie 2020 roku w Złotowie❗️❗️❗️
Spółdzielnia Mieszkaniowa "PIAST" i Centrum Nauki Kopernik z Warszawy zapraszają na

 

POKAZY NAUKOWE❗️🙂

Kiedy i gdzie:

niedziela, 4 PAŹDZIERNIKA 2020r., od godz. 12.00 do godz. 17:30 w siedzibie SM "PIAST" przy ul. Norwida 5 w Złotowie.

 

Pokazy naukowe to krótkie spektakle z udziałem widowni. Zaskakujące doświadczenia, ciekawe obserwacje, emocjonujące wyzwania i wciągająca zabawa. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią ambitną i niestandardową rozrywkę. Każdy pokaz składa się z serii połączonych tematycznie eksperymentów angażujących publiczność. Doświadczenia są uzupełnione sporą dawką wiedzy naukowej i obficie okraszone poczuciem humoru.

 

🔹godz. 12.00 i 14.00 - Morskie opowieści o równowadze
Co powoduje chorobę morską? Jak wyznaczyć środek ciężkości Bałtyku? Kluczem do rozwiązania tych tajemnic jest równowaga. Zapraszamy w morską podróż! Poznamy fenomenalną precyzję działania elementów tworzących błędnik i zastanowimy się, w jakich sytuacjach mogą one zawieść. Poszukamy środka ciężkości – własnego, różnych przedmiotów, a nawet całego Morza Bałtyckiego. Nauczymy się także rozlokowywać ładunek na statku. Na koniec odkryjemy kilka tajemnic związanych z balansem. Niestety, niektóre pytania pozostaną bez odpowiedzi – nie znają ich bowiem nawet naukowcy i najbardziej doświadczeni marynarze.

🔹godz. 13.00 i 15.00 - Muzyka
Czym jest dźwięk dla fizyka, a czym dla artysty? Jak działa metronom? Czy wszystko może być instrumentem? Zagrajmy! Zapraszamy do wspólnego muzykowania! Zastanowimy się, jak różnorodnie można podchodzić do tego tematu – zarówno od strony artystycznej, jak i fizyczno-akustycznej. Poszukamy elementów potrzebnych do stworzenia dźwięków. Poznamy różne instrumenty i zidentyfikujemy najbardziej znane odgłosy. Zwrócimy także uwagę na ludzkie zmysły związane z dźwiękiem – mowę i słuch. Na finał wszyscy utworzą orkiestrę i wspólnie odegrają melodię!

🔹godz. 16.00 i 17.00 - O!Świecenie
Czym jest światło? Co zawdzięczamy barwom? Jak wygląda świat w „niekolorze”? Zapraszamy w mrok. Będziemy wspólnie go rozświetlać! Sami stworzymy światło i odkryjemy różne jego źródła. Również takie, które – w zasadzie – nie powinny świecić. Sprawdzimy, co można zrobić z kolorami i zajrzymy do monochromatycznego świata, będącego królestwem tylko jednej barwy. Falowy charakter światła odkryjemy korzystając z zepsutego telewizora. Pokaz O!Świecenie zdobył w 2019 r. I miejsce w konkursie pokazów naukowych „Science for all” w St. Petersburgu (Rosja).

 

❗️❗️❗️WAŻNE❗️ Z powodu pandemii liczba miejsc jest ograniczona.
Obowiązują zapisy pod nr tel. 67 263 34 51.
Wstęp wolny! Zapraszamy❗️🙂

 

CNK

plakat

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~